Pielgrzymka do Ojca Pio City Break Rzym Odnowienie Ślubowania dla malżeństw w Rzymie Wycieczka Neapol Monte Cassino Watykan Rzym Wycieczka do Wenecji Rzym i Sekrety Watykanu 5 Dni 52 Rocznica Śmierci Ojca Pio!Pielgrzymka do Włoch! Rzym i Sekrety Watykanu 4 Dni Odnowienie Ślubowania dla malżeństw w Rzymie
preload image preload image

Wspomnienie Ojca Pio

6 dni z wylotem z Warszawy

tylko 2490 PLN / os

Rzym i Sekrety Watykanu

5 dni z wylotem z Warszawy

od 1870 PLN / os

Odnowienie Ślubowania dla malżeństw.

6 dni z wylotem z Warszawa-Okęcie

tylko 2090 PLN / os

Neapol Monte Cassino Watykan Rzym

6 dni z wylotem z Modlina

od 1950 PLN / os

Wenecja, 5 dni

5 dni, śniadania i obiadokolacje, wylot z Warszawy

od 2250 PLN / os      TERMINY na rok 2022!

Rzym i Sekrety Watykanu

5 dni z wylotem z Warszawy

od 1890 PLN / os

52 Rocznica Śmierci Ojca Pio! Pielgrzymka do Włoch.

8 dni z wylotem z Warszawa/Okęcie

od 2790 PLN / os

Rzym i Sekrety Watykanu

4 dni z wylotem z Warszawy

od 1690 PLN / os

Odnowienie Ślubowania dla malżeństw.

5 dni z wylotem z Warszawa-Okęcie

tylko 2190 PLN / os

Zwiedzane miejsca: Ojcowski Park Narodowy, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Kopania Soli w Bochni, Kraków, Tatrzański Park Narodowy, Dolina Kościeliska, Zakopane.


Organizator zapewnia:

•    Transport komfortowym autokarem z klimatyzacją
•    4 noclegi w ośrodku wypoczynkowym/schronisku młodzieżowym/ pensjonacie
•    4 śniadania  i 4 gorące obiadokolacje  
•    ubezpieczenie od NNW i KL i bagażu Towarzystwa Ubezpieczeniowego Signal Iduna
•    Opiekę  pilota,
•    Opłaty za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i Parków Narodowych a także przewodników lokalnych i górskich
•    Taksę klimatyczną
•    Opłaty za parkowanie autokaru
•    Opłaty drogowe za przejazd autokaru autostradą
•    Podatek VAT

 
Termin: do uzgodnienia (5 dni)

Cena: do uzgodnienia
zostanie skalkulowana po podaniu przez zleceniodawcę  miejsca wyjazdu oraz ilości uczestników biorących udział w wycieczce.


PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1.
Zbiórka uczestników spotkanie z pilotem, pakowanie bagaży, zajęcie miejsc w autokarze, wyjazd spod szkoły.Przejazd do Ojcowskiego Parku Narodowego zakwaterowanie uczestników. Następnie wyjazd do Ojcowa i udanie się na pieszą wędrówkę (z przewodnikiem) z parkingu w Ojcowie w dół Doliny Prądnika do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości oraz Igły Deotymy. Dalej przez Wąwóz Ciasne Skałki  do Groty Łokietka. Grupa zwiedzi jaskinię   a  po jej zwiedzeniu  powróci do Ojcowa na zwiedzanie ruin gotyckiego zamku Kazimierza Wielkiego (z zewnątrz). Następnie powrót do miejsca zakwaterowania na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2.
Po śniadaniu przejazd do Klasztoru Benedyktynów w Tyńcu. Uczestnictwo w warsztatach edukacyjnych połączone ze zwiedzaniem klasztoru (Organizatorzy wycieczki mają  możliwość wyboru jednego z pięciu bloków tematycznych.
Wszystkie tematy wpisują się w różnym stopniu w założenia ogólne  i są adresowane do uczniów gimnazjum).
Celem warsztatów jest: 1. rozwijanie w uczniu ciekawości świata; 2. motywowanie ucznia do aktywnego poznawania rzeczywistości, uczenia się i komunikowania, w tym także do samokształcenia i samodzielnego docierania do informacji;
4. wprowadzanie ucznia w tradycję i sferę wartości narodowych oraz kształtowanie postawy otwartości wobec innych kultur;
BLOKI TEMATYCZNE (jeden z zaproponowanych do wyboru)
I.    W klasztornych murach
Podstawa programowa. Historia
7.1) Chrześcijaństwo: Uczeń umiejscawia w czasie i przestrzeni narodziny i rozprzestrzenianie się chrześcijaństwa;
9. Początki cywilizacji zachodniego chrześcijaństwa.
12.1) Kultura materialna i duchowa łacińskiej Europy.
Uczeń: wyjaśnia kulturotwórczą rolę Kościoła w dziedzinie nauki, architektury, sztuki i życia codziennego średniowiecznego społeczeństwa;
II.    Sztuka romańska w Polsce i w Europie oraz Przez style i epoki.
Podstawa programowa. Historia
12.3) rozpoznaje zabytki kultury średniowiecza, wskazując różnice pomiędzy stylem romańskim a stylem gotyckim, z uwzględnieniem przykładów z własnego regionu.
III.     Tabliczka, zwój, kodeks i co dalej…, czyli historia książki.
 Podstawa programowa. Historia
12.1) Kultura materialna i duchowa łacińskiej Europy. Uczeń: wyjaśnia kulturotwórczą rolę Kościoła w dziedzinie nauki, architektury, sztuki i życia codziennego średniowiecznego społeczeństwa;
 IV.     Historyczne początki Małopolski
Podstawa programowa. Historia
13.3) wyjaśnia okoliczności przyjęcia chrztu przez Piastów oraz następstwa kulturowe, społeczne i polityczne chrystianizacji Polski;
V.    Wieki ciemne i blaski średniowieczna
Podstawa programowa. Język polski
2.8) rozpoznaje odmiany gatunkowe literatury popularnej: zabawa konwencją literacką 2.10) znajduje w tekstach współczesnej kultury popularnej (np. w filmach, komiksach, piosenkach) nawiązania do tradycyjnych wątków literackich i kulturowych; wskazuje przykłady mieszania gatunków.  
    Po wizycie w klasztorze Benedyktynów przejazd autokarem do  Bochni. Następnie zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowej kopalni soli wpisanej na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.  Uczestnicy wycieczki udadzą się  z przewodnikiem w niezwykłą podróż przez najpiękniejsze wyrobiska kopalni. Będą mogli podziwiać  unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzące wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto. W godzinach popołudniowych powrót do miejsca zakwaterowania na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd autokarem  do Krakowa pod Wzgórze Wawelskie. Na Wzgórzu Wawelskim spotkanie z 2  przewodnikami. Podział uczestników wycieczki na dwie grupy, które następnie udadzą się osobno na zwiedzanie Zamku w tym: Komnat Królewskich, Skarbca, Zbrojowni oraz Katedry. W godzinach południowych  uczestnicy wycieczki przejdą najstarszymi uliczkami miasta-Grodzką, Kanoniczną,  Franciszkańską gdzie zwiedzą jedną z najpiękniejszych świątyń Krakowa –Kościół Franciszkanów z witrażami Stanisława Wyspiańskiego. Zobaczą także  Pałac Biskupi ze słynnym „Oknem Papieskim”, przejdą   przez Krakowskie Planty do dzielnicy uniwersyteckiej gdzie wejdą na dziedziniec Collegium Maius (najstarszego budynku uniwersyteckiego w Polsce. Będą mogli zobaczyć  Collegium Novum i pomnik najsłynniejszego studenta Akademii Krakowskiej- Mikołaja Kopernika. Po krótkim pobycie w Akademii udadzą się na Rynek Krakowski,  który zostanie im zaprezentowany i omówiony przez lokalnego przewodnika miejskiego. Będąc  na Rynku krakowskim zwiedzą  najważniejszą świątynię Krakowa –Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Zwiedzanie Starego Miasta zakończą przejściem ulicą Floriańską do Barbakanu (średniowiecznych murów miejskich).  W godzinach popołudniowych uczestnicy wycieczki autokarem przejadą z Krakowa do Zakopanego do jednego z pensjonatów na obiadokolację i nocleg.  

Dzień 4.
Po  śniadaniu wyjazd autokarem do Doliny Kościeliskiej drugiej co do wielkości doliny w polskiej części Tatr, przez wielu uważanej za najpiękniejszą. Podczas wycieczki  uczestnicy będą mogli zaobserwować  bogactwo form skalnych ukształtowanych przez płynącą wodę Potoku Kościeliskiego w tym  polany, bramy, turnie, jaskinie a także jedyny w polskiej części Tatr Zachodnich udostępniony dla zwiedzających  turystów- Staw Smerczyński. Po dojściu do końca doliny uczestnicy odpoczną w drewnianym schronisku „Ornak” a następnie  razem z przewodnikiem tatrzańskim wrócą do wylotu Doliny Kościeliskiej. Po powrocie do Zakopanego i odpoczynku w pensjonacie  po pieszej wędrówce w godzinach popołudniowych udadzą się na zwiedzanie miasta Zakopane z lokalnym przewodnikiem. W programie zwiedzania Stolicy Polskich Tatr przewidziano między innymi:  zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego lub Muzeum Stylu zakopiańskiego w willi Koliba Cmentarza na Pęksowym Brzysku, Starego Kościółka, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach,  przejazd do Jaszczurówki ( w której znajduje się kapliczka w stylu zakopiańskim wg projektu Stanisława Witkiewicza).  Po drodze  do kapliczki zaplanowano zwiedzanie skoczni narciarskich w tym Wielkiej Krokwi, na której odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich.
 
Dzień 5.
Po śniadaniu wykwaterowanie zapakowanie bagaży do autokaru i wyjazd w drogę powrotną do domu ( ewentualnie tuż przed wyjazdem z Zakopanego wizyta pod Gubałówką  na zakup pamiątek) W drodze powrotnej przerwa na obiad. Planowany przyjazd  w późnych godzinach popołudniowych.

 

 

Uwagi:
1.    Program ma charakter ramowy  w związku z powyższym  kolejność zwiedzania może ulec zmianie
2.    Zwiedzanie wyszczególnionych w programie obiektów odbędzie się z  licencjonowanym przewodnikiem lokalnym lub przewodnikiem górskim (dotyczy wejścia z grupą do Ojcowskiego Parku Narodowego i Tatrzańskiego Parku Narodowego).
3.    Cena została skalkulowana przy minimum 44 osobach płacących
4.    Pilot nie oprowadza grupy po muzeach lub obiektach sakralnych podczas wycieczek pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych prawem.
5.    Szkoła ma obowiązek dostarczenia przed wyjazdem listy uczestników z  adresem zamieszkania i pieczątką szkoły i nr legitymacji szkolnej
6.    Ze względu na planowaną  liczbę uczestników przewidziano miejsce dla
 osób funkcyjnych- kadry pedagogicznej

                                                 

 

Jeżeli jesteś zainteresowany tą ofertą zostaw nam swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą by przedstawić Ci szczegóły. Wystarczy, że podasz swoje imię i adres email lub numer telefonu.

 1. Zapytanie o:
 2. Osoba kontaktowa*
  To pole jest wymagane.
 3. E-mail*
  Proszę podać prawidłowy adres e-mail.
 4. Telefon
  Invalid Input
 5. Informacje (preferowany termin, ilość osób itp)*
  To pole jest wymagane.
 6. Preferowana forma kontaktu
  Nieprawidłowe dane
 7. *
  To pole jest wymagane
 8. Kod Antyspam*
  Kod Antyspam
  OdświeżNieprawidłowe dane