Pielgrzymka do Ojca Pio City Break Rzym Odnowienie Ślubowania dla malżeństw w Rzymie Wycieczka Neapol Monte Cassino Watykan Rzym Wycieczka do Wenecji Rzym i Sekrety Watykanu 5 Dni 52 Rocznica Śmierci Ojca Pio!Pielgrzymka do Włoch! Rzym i Sekrety Watykanu 4 Dni Odnowienie Ślubowania dla malżeństw w Rzymie
preload image preload image

Wspomnienie Ojca Pio

6 dni z wylotem z Warszawy

tylko 2490 PLN / os

Rzym i Sekrety Watykanu

5 dni z wylotem z Warszawy

od 1870 PLN / os

Odnowienie Ślubowania dla malżeństw.

6 dni z wylotem z Warszawa-Okęcie

tylko 2090 PLN / os

Neapol Monte Cassino Watykan Rzym

6 dni z wylotem z Modlina

od 1950 PLN / os

Wenecja, 5 dni

5 dni, śniadania i obiadokolacje, wylot z Warszawy

od 2250 PLN / os      TERMINY na rok 2022!

Rzym i Sekrety Watykanu

5 dni z wylotem z Warszawy

od 1890 PLN / os

52 Rocznica Śmierci Ojca Pio! Pielgrzymka do Włoch.

8 dni z wylotem z Warszawa/Okęcie

od 2790 PLN / os

Rzym i Sekrety Watykanu

4 dni z wylotem z Warszawy

od 1690 PLN / os

Odnowienie Ślubowania dla malżeństw.

5 dni z wylotem z Warszawa-Okęcie

tylko 2190 PLN / os

Zwiedzane miejsca: Bóbrka, Szymbark, Krynica-Zdrój, Szczawnik, Muszyna, Szczyrbskie Jezioro, Jaskinia Vażecka, Stara Lubovnia, Wyżne Rużbachy, Koszyce ( zwiedzane miejsca na Słowacji w zależności od wybranego wariantu) Stary Sącz.


Organizator zapewnia:

•    transport komfortowym autokarem z klimatyzacją
•    3 noclegi w ośrodku wypoczynkowym  klasy turystycznej  pokoje wieloosobowe (2.3,4) z łazienkami,
•    3 śniadania  i 3 gorące obiadokolacje
•    ubezpieczenie od NNW i KL i bagażu Towarzystwa Ubezpieczeniowego Signal Iduna
•    opiekę licencjonowanego pilota,
•    zwiedzanie wyszczególnionych w programie obiektów z licencjonowanym przewodnikiem miejskim
•    obiad w drodze powrotnej  do Szepietowa w czwartym dniu wycieczki
•    lekcję muzealną w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce
•    opłaty za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

 
Termin: do uzgodnienia

Cena: do uzgodnienia
zostanie skalkulowana po podaniu przez zleceniodawcę  miejsca wyjazdu oraz ilości uczestników biorących udział w wycieczce.


PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1.
Zbiórka uczestników (o godz. 04:00) wyjeżdżających na wycieczkę, pakowanie bagaży, zajęcie miejsc w autokarze. Następnie  przejazd do Bóbrki (koło Krosna), w której mieści się jedyne w Polsce muzeum położone na terenie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej. Uczestnicy wycieczki zwiedzą z przewodnikiem  Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, zobaczą ropę naftową w stanie naturalnym, XIX wieczne kopanki, (szyby naftowe) oraz przespacerują się pięknymi alejkami pośród lasu przez teren kopalni.  Wezmą  także udział w zorganizowanej i przygotowanej specjalnie dla nich  jednogodzinnej lekcji muzealnej przeprowadzonej (w jednej z sal Muzeum) w formie wykładu połączonego z prezentacją multimedialną oraz bezpośrednią prezentacją wybranych eksponatów. Podczas w/w lekcji   będą mogli zobaczyć i dotknąć wielu przedmiotów muzealnych będących na stanie Muzeum.  
W godzinach popołudniowych grupa przemieści się   do miejscowości Szymbark gdzie zwiedzi unikatowy na skalę krajową i najlepiej zachowany w Polsce renesansowy kasztel szlachecki (zameczek obronny) który został wybudowany na planie prostokąta z wieżami w czterech rogach położony na malowniczej skarpie nad rzeką Ropą a także niewielki skansen z dawnym budownictwem ludowym usytułowany na terenie byłych ogrodów dworskich gdzie zobaczyć będzie można jeszcze stare drzewa w tym jabłonie pięknie obrodzone jabłkami.  Następnie przejazd do Krynicy-Zdroju zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym, obiadokolacja i nocleg.


Dzień 2.
Po śniadaniu przejazd do Krynicy-Zdroju. Spotkanie z licencjonowanym przewodnikiem miejskim, który zapozna uczestników z historią uzdrowiska i dniem dzisiejszym kurortu. Zaprowadzi grupę do Muzeum Nikifora malarza  krynickiego (samouka), którego obecnie zalicza się do światowej czołówki malarzy prymitywistów (w muzeum zobaczyć będzie można osobiste pamiątki jakie pozostały po malarzu oraz jego warsztat pracy a także zapoznać się z jego obrazami zgromadzonymi w Muzeum) a także wejdzie z grupą do Pijalni Wód Mineralnych, w której uczestnicy będą mogli spróbować jak smakują szczawy alkaliczne: wapniowe, magnezowe i sodowe z zawartością żelaza, bromu i jodu z których słynie Krynica. W godzinach przedpołudniowych grupa uda się pod wyciąg gondolowy i kolejką górską wjedzie na szczyt Jaworzyny Krynickiej, z której będzie można podziwiać przepiękną panoramę na Beskidu Sądeckiego. Po krótkiej przerwie i pobycie na szczycie Jaworzyny grupa zjedzie (kolejką) do Krynicy i przejedzie do Szczawnika by zwiedzić greckokatolicką cerkiew łemkowską św. Dymitra Sołuńskiego wzniesioną w 1841r. (obecnie użytkowaną jako Kościół rzymskokatolicki) w której w pomieszczeniu ołtarzowym została umieszczona ikona Chrystusa Pantokratora z XVII wieku. Po zapoznaniu się z przykładem  sakralnej architektury drewnianej (cerkiew w Szczawniku) grupa przejedzie do Muszyny sąsiedniego miasteczka uzdrowiskowego leżącego w pobliżu Krynicy-Zdroju i zwiedzi w/w miejscowość, słynącą  z wody mineralnej Muszynianka oraz klubu siatkarskiego o tej samej nazwie. Uczestnicy zwiedzą   samo miasteczko w tym także rynek wejdą do ,,Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego” oraz przespacerują się po ogrodach sensorycznych jedynych w Polsce, które oddziaływają na wszystkie zmysły a podzielone są na strefy: smakową, dotykową, zapachową, słuchową, wzrokową i dźwiękową. To tu będzie można poczuć zapach lawendy, bzu, mięty, szałwii a także zobaczyć bogactwo barw kwiatów. W przypadku gdyby ogrody były zamknięte uczestnicy wycieczki wejdą  na wzgórze zwane Basztą gdzie zwiedzą pozostałości po zamku starostów ,,Państwa Muszyńskiego” (sam zamek został wybudowany w 1390 roku do obrony granic miedzy Polską a Węgrami i szlaków handlowych oraz jako siedziba miejscowej komory celnej). W godzinach wieczornych grupa powróci  do ośrodka na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

WARIANT Nr 1: SŁOWACJA-WYSOKIE TATRY-JASKINIA VAŻECKA-SZCZYRBSKIE JEZIORO.
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i wyjazd autokarem z Krynicy-Zdroju do Słowacji. Przejazd  wzdłuż stoków Tatr Wysokich podczas, którego uczestnicy będą mogli podziwiać (z autokaru) najwyższy i najwspanialszy masyw górski typu alpejskiego leżący na granicy Polski i Słowacji w tym jego najwyższe  szyty takie jak:  Gerlach (2655 m n. p.m.) Łomnicę (2632 m n. p.m.) i Lodowy Szczyt (1628 m n. p.m. Przejadą przez miejscowości turystyczno-uzdrowiskowe m.in. Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec a następnie  zatrzymają się   nad piątym pod względem powierzchni jeziorem Słowacji Strebskim Plesem (Jeziorem Szczyrbskim). Przejdą z przewodnikiem  ok 2,5 km  ścieżką dydaktyczną wokół jeziora by móc  podziwiać wspaniałą panoramę Tatr jaka otacza jezioro.

W godzinach południowych zwiedzą Jaskinię Ważecką (jedną z 12 jaskiń Słowackich, które zostały udostępnione turystom) łatwo dostępną, której trasa turystyczna wynosi ok. 240 m a która została obficie wyposażona przez naturę w niezwykłej urody szatę naciekową. Po zwiedzeniu jaskini uczestnicy przejadą do Popradu najważniejszego i największego (55 tys. miesz.) miasta Słowackiego Podtatrza. Przespacerują się z przewodnikiem po uroczym rynku z którego roztacza się widok na najwyższe szyty Tatr. W godzinach  wieczornych grupa uda się w drogę powrotna do Polski na obiadokolację i nocleg.

WARIANT Nr 2: SŁOWACJA-STARA LUBOVNIA-ZAMEK-WYŻNE RUŻBACHY-KRATER
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i wyjazd autokarem z Krynicy-Zdroju do Słowacji. Przejazd  przez północno-wschodnią cześć Słowacji do Starej Lubovni mijając po drodze wieś Plavnicę oraz miejscowość Plaveć gdzie będzie można zobaczyć  ruiny kamiennego zamku ,,granicznego” zbudowanego w 1294r, który pełnił funkcję obronną szlaku wiodącego do Polski. Po przybyciu do Starej Lubovni  przewodnik oprowadzi grupę po mieście, które posiada interesującą historię i urzekającą przyrodę. Uczestnicy wycieczki zwiedzą m.in. historyczny rynek, otoczony kamienicami mieszczańskimi, kościół pod wezwaniem św. Mikołaja pochodzący z 1280r z barokowym wnętrzem, historyczny namiotowy obóz wojskowy w podzamczu (obrazujący życie wojskowe w XVI wieku)  a następnie wejdą na wapienną skałę (wysokość 711 m. n. p. m.), na której wznosi się kamienny zamek górujący nad miastem.  Zwiedzą w/w obiekt, w którego wnętrzu zobaczą  ciekawe pamiątki po dwóch polskich rodach magnackich: Lubomirskich i Zamojskich będą mogli także podziwiać architekturę obiektu z takim jego elementami  jak: bastiony, bramy, pałac barokowy, kaplicę w której mieści się historyczna ekspozycja zabytkowych mebli sztuki sakralnej oraz kolekcja broni, wejdą także na wieżę zamku by móc podziwiać wspaniały widok na okolicę. W godzinach popołudniowych grupa przejedzie do m. Wyżnie Rużbachy miejscowości wypoczynkowej a także słynnego słowackiego uzdrowiska,  które znane jest z  leczniczych  ciepłych źródeł, w którym leczone są choroby układu nerwowego, chorób płuc i narządów ruchu. Przewodnik pokaże także uczestnikom wycieczki największa atrakcję turystyczna Magury Spiskiej jaką są  kratery trawertynowe (Nie mają one nic wspólnego z wulkanami czy erupcjami.  Powstały w wyniku zapadnięcia się kop trawertynowych powstałych wokół bogatych w wapń źródeł mineralnych). W godzinach  wieczornych uczestnicy wycieczki udadzą się w drogę powrotną do Polski na obiadokolację i nocleg.

WARIANT Nr 3: KOSZYCE MIASTO KTÓRE WSPIERA KREATYWNOŚĆ
Koszyce jaka Europejska Stolica Kultury UE w roku 2013 a także miasto pełne pasji, kultury, ukrytych skarbów, kreatywności i możliwości uprawiania sportu.
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i wyjazd autokarem z Krynicy-Zdroju do Koszyc niezwykle atrakcyjnego miasta (242 066 mieszkańców, drugie pod względem wielkości miasto Słowacji), które jako pierwsze miasto europejskie otrzymało w 1369r. herb a także miasta, w którym odbywa się najstarszy europejski i 2 na świecie Międzynarodowy Maraton Pokoju oraz miasta, które w 2013r. zostało wybrane przez Unię Europejską by przez rok 2013 pełniło honory kulturalnego centrum Europy.
Zwiedzanie miasta  uczestnicy wycieczki rozpoczną od historycznego centrum, które jest największym miejskim rezerwatem zabytkowym Słowacji. Przejdą wraz z przewodnikiem wokół wrzecionowatego Rynku Głównego (który jest przez wielu architektów uważany za najpiękniejszy rynek miejski na Słowacji), który otoczony jest mnóstwem pięknych zabytkowych budynków. Wejdą do Katedry św. Elżbiety  największego kościoła na Słowacji, która swoją wielkością dominuje nad miastem i Rynkiem Głównym a jednocześnie jest najdalej na wschód położoną katedrą zachodniego typu w Europie. Po wyjściu z Katedry przejdą obok Wieży Urbana oraz Kapliczki św. Michała z końca XIV w., (które  wraz z Katedra tworzą gotycki zabytkowy kompleks). Uczestnicy wycieczki przejdą także od Katedry do gmachu  teatru przez park (,,serce”  Koszyc, które najbardziej tętni życiem w całym mieście jako miejsce spotkań i odpoczynku wielu jego mieszkańców ) by móc podziwiać w czasie spaceru grającą fontannę,  która jest jedną z największych atrakcji turystycznych drugiego co do wielkości miasta Słowacji. Zapoznają się także z kolejnym symbolem miasta jakim jest Rzeźba Maratończyka, która przypomina mieszkańcom jak również odwiedzającym je turystom że  to właśnie w tym mieście każdego roku jesienią organizowany jest Międzynarodowy Maraton Pokoju. Następnie około południa grupa przejedzie do dzielnicy Kavećany (Kawęczany) i zwiedzi Koszycki Ogród Zoologiczny, który pod względem powierzchni zajmowanego areału jest największym ogrodem zoologicznym w Europie Środkowej. Koszycki Ogród słynie z hodowli koni huculskich a także jedynego w swoim rodzaju wybiegu gdzie można obserwować majestatycznego niedźwiedzia brunatnego. UWAGA!  Opcjonalnie zamiast ZOO można  wejść do Ogrodu Botanicznego w którym hoduje się ponad 4000 rodzajów roślin a słynie miedzy innymi z okresowych wystaw tropikalnych motyli, orchidei i kaktusów. W późnych godzinach popołudniowych wyjazd do Polski na obiadokolację i nocleg.


Dzień 4.
Po śniadaniu, wykwaterowaniu, zapakowaniu bagaży przejazd do (Miasta-Muzem) Starego Sącza. W Starym Sączu spotkanie z przewodnikiem, który oprowadzi uczestników po jednym z najstarszych miast w Polsce, które prawa miejskie uzyskało w XIII wieku i jest uważane za perełkę nowosądecczyzny ze względu na zabytkowy zespół urbanistyczny. Samo miasto do dziś  żyje głównie przeszłością pozostając pod opieką konserwatorów dzieł sztuki. Przewodnik oprowadzi grupę po rynku, który otoczony jest starymi parterowymi domami, wejdzie z grupą do Kościoła parafialnego św. Elżbiety (budowla pochodzi z XIII/XIV wieku ) którego wnętrze utrzymane jest w stylu barokowym a następnie oprowadzi grupę po Zespole Klasztornym Klarysek, który jest największym skarbem Starego Sącza i głównym magnesem przyciągającym do miasta niezliczone rzesze turystów. Uczestnicy będą mogli obejrzeć barokowy wystrój klasztoru zwracając szczególną uwagę na  ołtarz główny a także na największy skarb klasztoru XVII wieczną ambonę nieznanego snycerza która została wykonana w formie drzewa pnącego się na wysokość 7 m na którym rzeźbiarz umieścił potomków Króla Dawida aż do Matki Boskiej. Po zwiedzeniu Klasztoru grupa przemieści się na przedmieścia Starego Sącza by móc zwiedzić ołtarz (którego drewniana architektura nawiązuje do regionalnego budownictwa) i zapoznać się z pamiątkami związanymi z papieskim pobytem oraz mszą kanonizacyjną św. Kingi. To właśnie tu papież Jan Paweł II podczas w/w Mszy 16.06.1999r.  uczynił z błogosławionej Kingi świętą rozsławiając jednocześnie Stary Sącz jako Sanktuarium. Po zwiedzeniu Sądeckiego Centrum Pielgrzymowania w godzinach popołudniowych grupa uda się w drogę powrotną do Szepietowa. Po drodze zatrzymując się na obiad.  Przyjazd do Szepietowa planowany jest  ok. godz. 21 lub 22.

 


Uwagi:
1. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2.Wszyscy uczestnicy bez wyjątku musza posiadać paszporty lub dowody osobiste!
3.Wycieczka została skalkulowana przy minimum 35 osobach płacących.

                                                 

 

Jeżeli jesteś zainteresowany tą ofertą zostaw nam swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą by przedstawić Ci szczegóły. Wystarczy, że podasz swoje imię i adres email lub numer telefonu.

 1. Zapytanie o:
 2. Osoba kontaktowa*
  To pole jest wymagane.
 3. E-mail*
  Proszę podać prawidłowy adres e-mail.
 4. Telefon
  Invalid Input
 5. Informacje (preferowany termin, ilość osób itp)*
  To pole jest wymagane.
 6. Preferowana forma kontaktu
  Nieprawidłowe dane
 7. *
  To pole jest wymagane
 8. Kod Antyspam*
  Kod Antyspam
  OdświeżNieprawidłowe dane